[ ? ]
20/10/2018 12:20 am

Zbulohet lidhja e Demi Lovato!

Këngëtarja e njohur amerikane  Demi Lovato, është përpjekur që ta mbajë të fshehtë lidhjen e saj me boksierin Luke Rockhold. Por sipas burimeve të shumta çdo gjë ka dale sheshit,dhe çifti janë pare tejet të lumtur. Bukurushja 24 vjeçare dhe boksieri I njohur 31 vjeçar kanë arritur të mbajnë të …

Më shumë

Modelja e njohur çmend fansat e saj!

Eva Padlock është një nga modelet më të njohura .Kjo falë bukurisë dhe formave trupore që ajo ka. Modelja e njohur është shumë active në rrjetet sociale.Ajo arrin ti çmend fansat e saj me fotografitë që ajo poston.Të cilat janë të shpeshta. Bukuroshja Eva ka publikuar një fotografi në Instagramin …

Më shumë

Modelja shtatëzane,me setin më të ri fotografik!

Ajo është duke iu afruar datës më të rëndësishme të saj. Modelja e njohur  Binky Felstead,nuk e ka lënë anash pjesën e modelingit edhe pse është gati për të lindur fëmijen e saj. Ajo ka vazhduar  të modelojë  për gamën e saj InTheStyle në The Konrad Algarve në Portugali këtë …

Më shumë

Maskë e shkëlqyer për rrudha!

Maskat e thjeshta që përgatisim në kushte shtëpie ,janë shumë të mira për fytyrën. Maska e sotshme është një maskë e cila përbërës kryesor ka kakaon. Kjo maskë ndihmon në parandalimin e rrudhave si dhe I jep fytyrës shkëlqim gjithashtu dhe e hidraton. Përbërësit: •1 avokado •2 lugë gjelle kakao …

Më shumë

Facebook me risinë më të fundit!

Facebook,rrjeti më I madh social I cili është shumë I ndjekur nga të gjithë ne ka ardhur me risinë më të fundit. Risia e fundit nga ky rrjet është  mënyrae re për të postuar statuse. Mjafton të shkruani diçka në  kutinë e “What’s on your mind?” dhe do t’ju shfaqet …

Më shumë

Rodrigo Bentacur në Juventus!

Kampioni aktual i Serie A, Juventus ka siguruar shërbimet e mesfushorit të Boca Juniors, Rodrigo Bentacur. Duket se ylli i skuadrës argjentinase sot ka arritur në Torino dhe është duke  përfunduar testet mjekësore për të vazhduar më tej. Rodrigo Bentacur është një 19 vjeçar I cili dotë jetë futbollisti i …

Më shumë

Modelja angleze me të brendshme!

Modelja e njohur angleze shfaqet  me të brendshme,duket sikur për modelen e njohur kjo gjë është bërë një argëtim. Modelja dhe aktorja e njohur ka postuar njëfotografi në rrjetin social Instagram ,e veshurme një pale të brendshme të firmës Calvin Klein.Ajo ka treguar format e saja trupore të përkryera teksa …

Më shumë

Pink,ka një mesazh për të gjitha nënat!

Këngëtarja e njohur me fame botërore Pink është duke u munduar ti rikthej format e mëparshme trupore pas lindjës së djalit të saj. Ylli I muzikës pop ka postuar një foto nga palestra në rrjetin e madh social Instagram. Nuk ishte fotografia ajoqëI kabërë përshtypje fansave,por ajo që I bëri …

Më shumë

Modelja më e mirë e vitit!

Modelja e njohur e Victoria’s Secret , Stella Maxwell është zgjedhur modelja më e mire e vitit ,në ndarjen e çmimeve të modës në Los Angelos.   Stella Maxwell është pjesë e” Victoria’s Secret” dhe është  njëra ngar femrat më të bukura dhe me forma të përkryera trupore.   Modelja …

Më shumë

U nda nga jeta kantautori i madh shqiptar,Françesk Radi!

Vdes në moshën 67-vjeçare këngëtari i njohur i muzikës shqiptare Françesk Radi.Këngëtari ndodhej në reanimacon në gjendje të rëndë shëndetësore  për shkak të një hemoragjie cerebrale. Ai u shtrua në spital më datën 27 mars ku gjendja e tij u përkeqësua akoma më shumë. Pas shtrimit të tij  mjekëtpohuanse këngëtari …

Më shumë

Paris Jackson,e mahnitshme në “GLAAD Media Awards”.

Paris,vajza e yllit të muzikës pop, Michael Jackson, shkëlqeu në ngjarjen e madhe të “GLAAD Media Awards”. E veshur me një fustan me shumë ngjyra ,dukej e mahnitshme.Grimi i saj ishte shumë i leht dhe tejet natyral! Bukuroshja e cila pë pak kohë mbush 19 vjeçe, sapo ka nënshkruar kontratë …

Më shumë

Arrin në 254 numri i viktimave në Kolumbi!

Kanë gjetur  vdekejn shumë fëmijë në mesin e 254 viktimave ,nga rrëshqitja e dheut  në jugperëndim të Kolumbisë. NUmmri I të vdekurve I cili arriti shifren 254 në total,ka dhe qindra të tjerë të plagosur kanë thënë  mediat e huaja. Rrëshqitja e dheut ndodhi si pasojë e motit të keq,shirave …

Më shumë

Pamje tmerruese nga Shën Petersburg!!

Mëngjesi I sotëm ishte një tragjedi për qytetin e Shën Petersburg,në Rusi! Dy shpërthime të fuqishme në dy metro të ndryshme kanë ndodhur në Shën Petërsburg, në Rusi, ku kanë gjetur vdekjen të paktën 10 persona ,dhe janë plagosur shumë të tjerë. Shpërthimet kanë ndodhur në mes të stacioneve Sennaya …

Më shumë

Kuriozitete…!

-Në 1 kg limon ka më tepër sheqer se në 1 kg luleshtrydhe. -Ajnshtajni deri në moshën 9-vjeçare nuk fliste normalisht. -Një shqiponjë mund ta shohë prehen e saj qe 3000 metra  larg. -Fluturat shijojnë me anë të këmbëve. -Një njeri qesh mesatarisht 13 herë në ditë. -Në trupin e njeriut …

Më shumë

Vaji i ullirit dhe lëngu i limonit përzierje e shkëlqyer!

Vaji i ullirit  njihet për të mirat e tij,por kombinimi me lëngun e limonit është një armë  e fuqishme për të luftuar viruset dhe bakteriet duke i dhënë energji trupit tuaj. Gjithashtu, pastron organizmin nga toksinat dhe ndihmon në largimin e rrathëvë të zinj që krijohen nën sy. Është një recetë …

Më shumë