Nga Rajoni
25 qershor 2020
Rama derdh lot krokodili për Thaçin e Veselin. Ka bërë pakt me Vuçiçin, armikun e shqiptarëve

Martin Henze, këshilltari politik gjerman në partinë e Angela Merkel, CDU, ka komentuar reagimet e liderëve të politikës shqiptare lidhur me thirrjen nga Gjykata Speciale të Presidentit të Kosvës, Hashim Thaçi dhe kreut të LDK, Kadri Veseli.

Në një postim në Twitter Henze shkruan se Presidenti Ilir Meta dhe lideri i opozitës Basha janë të besuesëm në ato që thonë, ndërsa Rama ka bërë pakt me armikun e shqiptarëve, Vuçiçin, ndaj ato sot derdh lot krokodili për Thaçin e Veselin.

“Presidenti Meta dhe lideri i opozitës Basha, siç e shohim ne evropianët, janë të besueshëm. Rama ka bërë një pakt me armikun e shqiptarëve, Vuçiç, ai do të tregojë sot lotët e një krokodili, por ai vepron ndryshe”, shkruan Henze në postimin e tij.

                                          Të ndryshme
Më shumë
Britaniku i infektuar me COVID 19 për 10 muaj rresht, 42 teste pozitive, 7 herë përfundoi në spital24 qershor 2021
Bitcoini arrin vlerën më të madhe në histori21 tetor 2021
Veteranët kroatë valëvitin flamujt e UÇK-së, shprehin falënderim ndaj shqiptarëve për mbështetje 8 gusht 2020