ShowBiz
2 gusht 2021
Milaim Zeka: Kosovarët, damarët i kanë prerë për Cecën, edhe sot ‘jargiten’ për të

Dje u publikua një video teksa pushuesit në Gjirin e Lalëzit po argëtoheshin me këngët e Cecës.

Videoja në fjalë u publikua gjithandej, ndërsa tani ka reaguar edhe politikani, Milaim Zeka, shkruan Gazeta Online “Reporteri.net”.

Përmes një shkrimi në Facebook, ai ka thënë se në Shqipëri as nuk e dinë se kush është ajo, ndërsa në Kosovë ka ende që nëpër veturat e tyre i lëshojnë këngët e saj.

Postimi i tij i plotë:

Ne Shqiperi Cecen e duan kot, ne Kosove plote
Ka mundesi qe Ceca degjohet neper Shqiperi, por ju garantoje qe as nuk e dine se kush eshte. Me nje fjale, e degjojne kot, per zerin e saje, per muziken ballkanike. Pra, “bejne” nje veper penale, pavetedije.
Ne ne Kosove, jemi rrite me Zdravko Çoliqin, me Cecen, me Draganen, e plote emra tjere serb. Vallahin damaret i kemi pre per ta. Ne plote makina te Kosoves degjohen keto kenge. Plote kengetare te Kosoves jane imituese te Ceces dhe Draganes, deri ne frizure dhe veshje.
Per me qene me konkret, para disa viteve, kur Ceca pati ardhe per nje koncert ne Shkup, kuku nane, 20 autobusa paten shku prej Kosove, e qindera makina ne stadion.
Ne funde te fundit, Ceca dhe burri i saje, Arkani, asnje krim nuk e kane ba ne Shqiperi. Tani linde pyetja, qysh po kemi ftyre me ndeze keto debate, kur pjesa dermuese e ne kosovareve, edhe sot perjargemi per Cecen e Draganen, sikurse ai qeni i Pavllovit para se me ia hudhe mishin para turive?!
Nese don me qene “patriot” ballkanik, mundesh me i ba 1000 sherbime Serbise, mundesh tane jeten me qene argat i saje, edhe bashkepunetor i Arkanit ne vrasjen e Gervalleve dhe te Kadri Zekes me 17 janar 1982, ama krejte keto gjynahe (mekate) i lane nese e shane Cecen, edhe nese e kendon kengen “Xhamadani vija-vija”!
Kur shkoje tek varri i Adem Jasharit, nga thellesia e tokes, e nga kupa e qiellit, me duket sikur degjoje zerin e tije, duke kenduar vargun epik: O kuku, kuku per mu, po per shume e mutin kemi luftu!!!Të ndryshme
Më shumë
Nga kjo datë nuk mund të hyjnë në Kosovë ata që s’janë vaksinuar me dy doza27 shtator 2021
Shahpaska: Ka vende të lira në çerdhe, nënat duhet të kthehen në punë28 shtator 2020
Xhaferi: Kryetar ose Kryeministër në rotacion është çështje e Marrëveshjes politike18 gusht 2020