Nga Bota
13 gusht 2021
“Kishin ADN-në e gjarprit”, babai vret dy fëmijët sepse mendonte se do bëheshin përbindësha

Matthew Taylor Coleman, një instruktor 40-vjeçar i shkollës së sërfit në Santa Barbara, është akuzuar për vrasjen e dy fëmijëve të tij të vegjël me një armë peshkimi me shtizë në Meksikë.

Matthew nga Santa Barbara, tha para autoriteteve se besonte se fëmijët e tij do të rriteshin si përbindësha, kështu që ai duhej t’i vriste, duke shtuar se ai ishte i fiksuar nga teoritë e komplotit dhe Illuminati.

Coleman u tha policëve se po merrte vizione dhe shenja se gruaja e tij kishte ADN gjarpër dhe e kishte kaluar atë tek fëmijët e tij.

Coleman u kap duke u përpjekur të hynte përsëri në SHBA në pikën hyrëse Ysidro pasi gruaja e tij njoftoi autoritetet për vendndodhjen e tij duke përdorur aplikacionin Find My iPhone.

40-vjeçari ishte larguar nga shtëpia me dy fëmijët e tij të shtunën dhe kishte vozitur dyqind kilometra nga Santa Barbara në Rosarito në Meksikë, ku i vrau ata herët në mëngjes.

Instruktori i sërfit u tha agjentëve federalë se ai përdori një armë peshkimi me shtizë për të goditur djalin e tij Kaleo, 2 vjeç dhe vajzën Roxy, 10 muajsh, në zemër dhe i hodhi në një fushë jashtë Rosarito, 60 milje në jug të San Diego.

Sipas deklaratave, kur ata nuk vdiqën, Coleman theri djalin e tij 17 dhe vajzën 12 herë të tjera, duke i prerë dorën.

Një ditë para vrasjes Coleman u largua nga shtëpia e tij në Santa Barbara me dy fëmijët e tij me një furgon Mercedes Sprinter. Ai i tha gruas së tij Abby Coleman se ata po shkonin në një kamp, ??por nuk tha se ku.

Coleman nuk iu përgjigj asnjë thirrjeje apo mesazhi të gruas së tij të Shtunën.  Abby raportoi se burri dhe fëmijët e saj ishin zhdukur dhe se ishte e shqetësuar për mirëqenien e familjes së saj.

Coleman kishte kontrolluar veten dhe dy fëmijët e tij në Hotel City Express në Rosarito, ku ata qëndruan deri herët në mëngjes të hënën, kur ai i kontrolloi ata dhe i çoi në një fushë jashtë qytetit dhe i vrau.

Dokumentet e gjykatës gjithashtu vunë në dukje se Coleman mendoi se ai “po shpëtonte botën nga përbindëshat”.

Coleman u dërgua në burgun e Santa Ana të martën dhe autoritetet meksikane gjetën armën e vrasjes, rrobat e përgjakshme dhe batanijen e foshnjës. Instruktori i sërfit u tha agjentëve federalë se e dinte që ishte e gabuar por ishte e vetmja mënyrë që të shpëtonte botën.

Para vdekjes, Coleman postonte shpesh për gruan, fëmijët dhe besimin e tij të krishterë në internet dhe fotografitë në mediat sociale të Coleman tregojnë imazhe të një familje të lumtur.Të ndryshme
Më shumë
A e dini pse qentë kthejnë kokën anash kur flasim me ta?28 gusht 2020
Inteligjenca doganore parandalon 45 persona që të ikin nga izolimi përmes aeroporteve të Shkupit dhe Ohrit25 gusht 2021
Dyshohet që shkaktoi zjarre, arrestohet i moshuari nga Dibra 9 gusht 2021