Sport
28 gusht 2021
Efekti Ronaldo: Nuk do ta besoni sa ndjekës iu shtuan Manchester Unt vetëm dy orë pas transferimit

Cristiano Ronaldo është lojtari i ri i Manchester United.

Pasi klubi njoftoi se ata kishin rënë dakord për një kontratë të re me futbollistin pas largimit të tij nga Juventusi, ndjekësit e rinj “bllokuan” Instagramin e tyre.

Në vetëm dy orë Manchester Unt fitoi mbi dy milion ndjekës të rinj.

Para se të bëhej njoftimi, klubi kishte 43.1 milionë ndjekës në llogarinë e tyre zyrtare në Instagram dhe pak më shumë se dy orë më vonë ai numër ishte rritur në 44.3 milionë sosh.

Marrëveshja prej 19.4 milionë funte ka emocionuar tifozët e Djajve të Kuq, me Ronaldon që u kthye në shtëpi, në klubin që u largua për një karrierë të bujshme në Real Madrid në vitin 2009.Të ndryshme
Më shumë
Ndodh rrallë, Thaçi anulon konferencën!28 qershor 2020
Një ditë pas hapjes së aeroporteve në Maqedoni, më shumë udhëtarë ikën se sa erdhën 2 korrik 2020
Pse gratë dhe vajzat e afgane i tremben regjimit taliban? 8 rregullat që s’duhen thyer sepse i pret vdekja17 gusht 2021