ShowBiz
14 shtator 2021
Një nga aktorët më të kërkuar në Turqi shfaqet në serial me një zingjir me shqiponjë

Burak Yoruk është një nga aktorët më të kërkuar në Turqi, shkruan Express.

Ai ka luajtur në disa seriale të njohura televizive, të cilat janë transmetuar edhe në Kosovë e Shqipëri.

Por, janë të paktë ata që e dinë se ylli i telenovelave është me origjinë shqiptare. Për prejardhjen e tij, ai flet shumë shpesh. Madje, në një intervistë kishte thënë edhe disa fjalë shqip.

E se është krenar për prejardhjen e tij, ai e ka dëshmuar edhe me një veprim që ka bërë së fundi.

Në një episod të serialit ku po luan aktualisht “Ask Mantik Intikam”, Burak ka vendosur një zingjir me shqiponjë.

Ndryshe, para disa ditësh, ai postoi edhe një video nga një dasmë, ku shihet edhe flamuri shqiptar.  

/Gazeta ExpressTë ndryshme
Më shumë
Ryva Kajtazi flet për operacionet plastike21 korrik 2021
Bislimoski tregon se a do të ketë rritje të çmimit të rrymës? 12 tetor 2021
LSM-ja kërkon masa për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të punëtorëve në Maqedoni për shkak të valës së nxehtë23 qershor 2021