Nga Vendi
29 shtator 2021
Avokati Ngjela: Ja sa shqiptar do dalin me regjistrimin në Maqedoni

Avokati i njohur shqiptar, Spartak Ngjela ka thënë se shqiptarët kanë dy shtete në Ballkan dhe i treti po lind në Maqedoni.

Në një intervistë për televizionin ATV në Prishtinë, ai ka thënë se deri më tani janë regjistruar 47 për qind shqiptar në Maqedoni, duke aluduar se do bëhen 54 për qind.

Ai ka thënë se shqiptarët duhet të thellojnë Aleancën me SHBA-të për prosperuar akoma më shumë në rajon.

Duke komentuar gjendjen në Veri të Kosovës, ai ka thënë: Shqiptarët të mos shqetësohen se e kanë Amerikën. (INA)Të ndryshme
Më shumë
Kurti paralajmëroi reciprocitet ndaj Serbisë, Vuçiq: Nuk mund të bëjmë asgjë15 shtator 2021
6 të vdekur dhe 136 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni12 korrik 2020
Ish-ministri shqiptar: Aeroportin e Rinasit ta quajmë Lepa Brena10 gusht 2021