Nga Rajoni
26 nntor 2021
Në autobusin që u sulmua me armë në Gllogjan ishin tetë persona

Për ngjarjen tragjike në Gllogjan të Deçanit, ku në sulmin me armë ndaj autobusit u vranë shoferi dhe dy nxënës, detaje ka dhënë zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Ai ka deklaruar se rreth orës 19 policia është njoftuar se ka të shtëna drejt një autobusi në fshatin Gllogjan.

“Tetë persona kanë qenë në autobus. Do të thotë autobusi ka qarkullu nga Gjakova në Deçan dhe në fshatin Gllogjan. Mirëpo një numër i nxënësve kanë ndaluar në fshatra të tjera”, tha Gashi për Klan Kosova.

Tutje ai bëri të ditur se në vend të ngjarjes ka mbetur i vdekur një person, kurse tre të tjerë janë dërguar në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Pejë, ku kanë vdekur më pas dy nga ta.

Kurse në vend të ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë relevante dhe policia është në kërkim të të dyshuarve.Të ndryshme
Më shumë
Publikoi i pari lajmin për gruan që lindi 10 fëmijë, gazetari kërkon falje24 qershor 2021
Kaq e bukur ishte Yllka Gashi në adoleshencë30 korrik 2021
Nusja godet aksidentalisht testikujt e burrit të saj në dasmë14 tetor 2021