Nga Rajoni
27 nntor 2021
Data kur do të mbahet bashkëbisedimi i Berishës me diasporën shqiptare në SHBA

Të dielën e 5 dhjetorit ora 12:00 me orën lokale, do të zhvillohet 'Foltorja' e ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët e Amerikës. 

Njoftimin e ka bërë publik lideri historik i PD përmes një postimi në Facebook.  

Organizimi është bërë nga diaspora shqiptare në SHBA. 

Ftojmë të gjithë demokratët shqiptarë nga Shtetet New Yersey, New York, Pennsylvania, Connecticut etj", thuhet në ftesën e organizatorëve, duke njoftuar edhe vendin ku do të mblidhet diaspora, në 'Marriot' Hotel, 138 New Pehle Ave, Saddle Brrok, New Jersey 07663, USA. Të ndryshme
Më shumë
Pasi tha se nuk do të këndojë më shqip, Fero shpreson të bëhet i famshëm në Amerikë15 tetor 2021
Numri i këshilltarëve në Bashkinë e Shkupit, OBRM-PDUKM ka më shumë19 tetor 2021
Vuçiq takon serbët e Veriut të Kosovës dhe kërcënon: Unë nuk jam si të tjerët, Serbia nuk është si dikur13 tetor 2021