Nga Vendi
27 qershor 2020
Moti sot me diell dhe vranësira

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites, në pjesët perëndimor të vendot pritet të ketë reshje të shiut dhe erë të përforcuar.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 12 deri 20 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore prej 27 deri 34 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë 34 gradë celsius.

Edhe gjatë ditës së nesërme gjatë pasdites në pjesën perëndimore të vendit pritet të ketë reshje të shiut me erë të përforcuar ndërsa nga dita e hënë moti pritet të jetë i nxehtë me temperatura të larta dhe stabil.Të ndryshme
Më shumë
Vdes muzicienti i njohur Shefqet Hoxha, babai i Eliza Hoxhës19 gusht 2021
Basha reagon ashpër: Pas zgjedhjeve, vendi i Ramës është në burg30 korrik 2020
MSh-Maqedoni: 85% e rasteve të reja dhe 91% e atyre të shtruar në spital janë të pavaksinuar20 gusht 2021