Sport
6 gusht 2021
Cilat janë klubet ku mund të shkojë Lionel Mesi?

Mediat e ndryshme evropiane, pas lajmit se Lionel Mesi largohet nga “Kam Nou”, kanë shtjelluar listën klubeve, ku argjnetinasi mund ta vazhdoj karrierën.

Paris Sen Zhermeni mbetet favoriti kryesor, me klubin francez që është gati t’ia plotësojë çdo kërkesë argjentinasit. Lidhja e ngushtë e Messit me disa nga lojtarët e PSZH-së mund ta qoj atë në “Park de Princes”.

Ndërkohë në garë fuqishëm për argjentinasin janë edhe dy skuadrat tjera të mëdha evropiane, si Man. Siti dhe Interi. Siti lidhet me Mesin për faktin se Pep Guardiola e dashuron futbollistin dhe tentoi transferimin e tij edhe verën e vitit të kaluar.

Ndërkohë sa i përket skuadrës italiane Inter, Mesi gjithmonë ka qenë i lidhur me ta për faktin se kjo skuadër ka qenë një shtëpi për futbollistët argjentinas.Të ndryshme
Më shumë
Dehari: Hap pas hapi qytetit tuaj e tonit po i japim formën e metropoleve moderne europiane19 gusht 2021
Kjo është data kur do të ndërrohet ora26 tetor 2021
Deri te UNESCO reagojnë 34 organizata nga Maqedonia dhe Shqipëria22 korrik 2021