Kuriozitete
8 tetor 2021
Burri që ka hundën më të madhe në botë

Një 71-vjeçar nga Turqia është njeriu me hundën më të madhe në botë.

Bëhet fjalë për Mehmet Özyürek, i cili hyri në Guinness 11 vjet më parë.

Hunda e tij është e gjatë 8.8 centimetra.

Kompania njoftoi se ai e mbajti vendin e parë para të gjithë konkurrentëve të tjerë, shkruan The Mirror.

Guinness ka shkruar në Twitter: “Mehmet Özyürek nga Turqia u konfirmua zyrtarisht si mbajtësi ynë i rekordit për hundën më të madhe në botë”.

Mehmet has stiff competition for the most stretched schnozTë ndryshme
Më shumë
Këngëtarit të njohur i vdes vajza 4-vjeçare30 qershor 2021
Kush do e marrë vaksinën i pari? Vendet e pasura po përpiqen të kapin miliona doza30 korrik 2020
Ribashkohen Nora dhe Roberti? Kapen ‘mat’ në aeroport19 gusht 2021