Kuriozitete
15 tetor 2021
Pse duhet ta përdorni ajrin e kondicionuar në veturë edhe gjatë dimrit?

Përveç ftohjes, një nga përfitimet e ajrit të kondicionuar është pastrimi i shpejtë i dritareve.

Sidoqoftë, është e mençur të përdorni kondicionerin herë pas here edhe gjatë motit më të ftohtë.

Kjo sigurisht që do të zgjasë jetën e sistemit, por gjithashtu do të parandalojë formimin e mykut në sipërfaqe.

Gjegjësisht, duke aktivizuar periodikisht kondicionerin, siguroheni që kompresori të lubrifikohet mirë, ashtu si të gjithë elementët e tjerë të vulosjes.

Kini kujdes dhe fikni funksionin e ftohjes disa minuta para përfundimit të vozitjes me ventilim të ndezur. Kjo do të zvogëlojë mundësinë e formimit të kërpudhave. /Telegrafi/Të ndryshme
Më shumë
Regjisori shqiptar i gëzohet koncertit të Bregoviq: Nuk rri dot pa marrë pjesë 9 gusht 2021
Fehmiu e Xheva janë të pashembullt në historinë moderne të kombit27 shtator 2021
Berisha kujton Azem Hajdarin: Demokratë frymëzohuni për të larguar Ramën dhe veglën mjerane në krye të PD-së13 shtator 2021