Nga Vendi
31 tetor 2021
Zaev jep dorëheqje nga pozita e kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së

Kryetari i LSDM-së dhe kryeministri i vendit, Zoran Zaev në konferencë për shtyp uroi kundërshtarët politik në këto zgjedhje.

“Jap dorëheqje nga pozita e kryeministrit dhe nga pozita e kryetarit të LSDM-së”, tha Zaev duke shtuar se ai personalisht merr përgjegjësi për humbjen në zgjedhje.

Ai falënderoi të gjithë qytetarët për pjesëmarrjen në zgjedhje.

Sipas tij, në qeverisjen e tyre kanë anëtarësuar Maqedoninë e Veriut dhe kanë përbashkuar popullin në vend, ndërsa fitues në disa komuna janë njerëz që kanë marrë pjesë në ngjarjet e 27 prillit./TelegrafiTë ndryshme
Më shumë
Do të hetohet vdekja e 24- vjeçarës prej COVID-1912 korrik 2020
E habitshme! Drejtori i televizionit shtetëror i kërcënon me vrasje kritikët e Kadirovit22 qershor 2021
Hungaria dënon distributorin e librit për fëmijë që paraqet familje homoseksualësh 7 korrik 2021