Sport
28 korrik 2021
Qeveria e Maqedonisë i ndan Georgievskit 30 mijë euro shpërblim për garat olimpike

Qeveria e Maqedonisë në mbledhje për medaljen e argjentë në lojërat olimpike në Tokio i ndau Dejan Gerogievskit 1.200.000 denarë (apo 30 mijë euro)

Po ashtu edhe trajnerit të tij Darko Kostovskit do t’i ndahen 600.000 denarë.

Ndryshe, fituesi i medaljes së artë Dejan Georgievskit do t’i ndahen edhe 600.000 denarë të tjerë nga Agjencia për Rini dhe Sport./Telegrafi/Të ndryshme
Më shumë
Shkendije Mujaj vishet në të zeza18 gusht 2021
Beqarovski për kandidatët për kryetar komune: Paratë për billborde dërgoni për teste të shpejta30 gusht 2021
SHBA-ja dhe BE-ja dënojnë kërcënimin fizik ndaj Vjosa Osmanit11 korrik 2020