Nga Rajoni
26 nntor 2021
Policia: Dyshohet se sulmi mbi autobus në Gllogjan u krye nga një person i vetëm

Zëvendësdrejtori i Policisë Rajonale të Pejës, Veton Elshani, ka deklaruar se dyshimet e para bazuar në hetime, tregojnë se sulmuesi i autobusit mund të ketë qenë i vetëm, në kryerjen e veprës së rëndë në Gllogjan të Deçanit sonte, ku vdiqën tre persona, shoferi dhe dy nxënës.

Numri dy i Policisë Rajonale të Pejës, përjashtoi mundësinë e ndonjë akti terrorist. Ndërsa tha se kanë angazhuar të gjitha njësitet elite policore të rajonit e shumë shpejt pritet t’iu bashkohen edhe ato nga Prishtina, të udhëhequra nga Drejtori i Përgjithshëm.

“Nuk mendohet e as bëhet fjalë për ndonjë akt terrorist. Nuk ka aso lajme që mund të qarkullojnë. Bëhet fjalë për ngjarjen tronditëse, vrasje të trefishtë dhe një të plagosur në gjendje stabile në spital. Kemi angazhuar të gjitha njësitet elite, njësiti me qen, specialët dhe shumë shpejt bashkohet edhe Prishtina, që nga Drejtori i Përgjithshëm. Kaq mund të them”, tha Elshani në RADIO 1’.Të ndryshme
Më shumë
MSH Maqedoni: Qytetarët të vaksinohen, është mënyra e vetme për të parandaluar përhapjen e coronavirusit 7 korrik 2021
Pija që shërbehet falas në restorantin e Nusretit?29 shtator 2021
Vendi ku do të burgosen ata që refuzojnë të vaksinohen22 qershor 2021